Funkia żółta - termin sadzenia

Termin sadzenia rośliny w dużej mierze uzależniony jest od pogody. Można je rozpocząć niedługo po ustaniu przymrozków, a zakończyć w takim momencie, aby funkia żółta zdążyła ukorzenić się przed nadejściem okresu zimowego. Warto pamiętać, by po wsadzeniu obficie podlewać roślinę, natomiast w późniejszym okresie zraszać ją wodą. Wynika to z faktu, że roślina bez mocnych korzeni, słabiej pobiera wodę z podłoża. Roślinę warto sadzić w miejscach zacienionych, wilgotnych oraz osłoniętych od wiatru, co sprzyja jej prawidłowemu rozwojowi.

Funkia Hosta żółta August Moon - pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja rośliny jest podstawą do zachowania jej właściwego stanu. Latem dobrze jest obficie podlewać funkię żółtą, raz na około 5-6 dni, co jest optymalnym sposobem dla jej odpowiedniego funkcjonowania. Rośliny nie wymagają nadmiernego nawożenia, dlatego warto pamiętać, aby nie aplikować zbyt często przeznaczonych do tego preparatów. Funkię żółtą można nawozić środkami wieloskładnikowymi, ale również długo działającym nawozem, stosowanym jedynie raz na wiosnę.

Halcyon Hosta żółta - ile kosztują sadzonki?

W sklepie internetowym Florio można zaopatrzyć się w Funkię żółtą w atrakcyjnej cenie, która została ustalona z uwzględnieniem potrzeb oraz oczekiwań klientów. Sadzonki Halcyon Hosta odznaczają się wyjątkowo atrakcyjnymi aspektami wizualnymi oraz korzystną ceną. W sklepie Florio można również uzyskać profesjonalne porady na temat pielęgnacji rośliny, co przekłada się na najwyższą jakość transakcji. Roślina wspaniale przyozdobi każdy ogród, nadając mu niepowtarzalnego wyglądu oraz charakteru, co z pewnością jest jednym z czynników przekładających się na opłacalność jej zakupu.