Funkia Hosta niebieska Halcyon - termin sadzenia

Hosta niebieska Halcyon co roku cieszy się niezwykłą popularnością wśród ogrodników, również tych początkujących. Jest tak z uwagi na dość nieskomplikowaną uprawę tej funkii, która przy zachowaniu kilku prostych zasad zachwyca obfitym wzrostem. Najważniejszą zasadą, od której należy zacząć, jest przede wszystkim przestrzeganie terminu sadzenia. To dzięki niemu możliwe jest zapewnienie odpowiednich warunków do wzrostu rośliny. Hosta niebieska Halcyon może być wysadzana od marca do listopada.

Hosta niebieska - jak pielęgnować?

Niebieska hosta skutecznie przyciąga wzrok każdego, kto tylko znajdzie się w jej pobliżu. Wyjątkowy kolor oraz ogólna prezencja mogą stwarzać wrażenie, że ta roślina jest bardzo trudna w uprawie. Jak jest jednak w rzeczywistości? Uprawa hosty niebieskiej nie jest szczególnie skomplikowana. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na utrzymaniu błękitnego zabarwienia liści, posadź roślinę w pełnym cieniu, tak aby kolor nie wyblakł na słońcu.

Halcyon Hosta niebieska - ile kosztują sadzonki?

Halcyon to odmiana, która będzie doskonałą propozycją również na prezent, przede wszystkim z uwagi na swoją wyjątkowość. Sadzonki tej rośliny są dostępne w bardzo przystępnej cenie, zatem można swobodnie komponować z nich nawet duże rabaty, nie martwiąc się o wysokie koszty urządzania własnego ogrodu zielonego. Obecność hosty niebieskiej z pewnością znacznie podniesie jego walory estetyczne.